فروشگاه معماری ایرانیان

فروشگاه معماری

RSS فروشگاه معماری ایرانیان

مفهوم فضا و كالبد در معماری ، مبانی نظری معماری

پرداختن به معماری به عنوان یک تدبیر، شاید این امکان را فراهم آورد که تا گستره فراگیر از چشم‌انداز مادی، معنوی و فکری را به‌طور وسيع درک کنیم. محیط پیرامون ما اعم از طبیعی یا مصنوعی، مجموعه‌ای محکوم به زوال و نابودی است. راستی نسبت آدمی به آنچه می‌سازد و می‌آفریند چگونه نسبتی است ؟ بستر انسان برای زیستن است که می‌آفریند و آباد می‌کند پس چه نسبتی است میان آدمی، آفریده‌هایش… و مرگ؟

معماری، فضای معماری ،کالبد معماری

شاید اولین قانون خلقت در جابه‌جایی باشد از گذشته به امروز و برای آینده؛ گذشته‌ای که در حد هستی یک نطفه آغاز مي‌شود و آینده‌ای که در حد ساخت دنیایی جدید رقم می‌خورد. به قول‌های ديگر تاریخ انسان، تاریخ فراموشی هستی است و روزمرگی، او را از درنگ در معنای غایی آن غافل کرده است. در آفریدن و هست کردن است که این فراموشی و غفلت به آگاهی بدل مي‌شود: آدمی می‌آفریند تا از مرگ برهد! مرگ تنیده در تار و پود این آبادی است. آنکه می‌سازد تا از هراس مهیب نیستی وارهد خبر از حقانیت مرگ می‌دهد و در نهایت ایمان به مرگ است که ساختن و آفریدن را معنا می‌دهد و در این میان معماری اشارتی است به آفرینش، و از این روست که معنای زندگانی می‌دهد معمار!

.

سرفصل های پروژه مفهوم فضا و كالبد در معماری ، مبانی نظری معماری

اصول

مفهوم فضا در معماری

فاصله تفکر تا طراحی

زمان و درک فضا

فرم در آفرینش فضایی

فضا در معماري ‌ايران

معنای واقعی فضا در معماری

آن واژه ها که مفاهيم و يا عناصر  اصلي معماری هستند عبارتند از:

1.فضا

2.فرم

3.عملکرد

4.ارتباط

5.معنا

فضا چيست؟

سير تحول تاريخی مفهوم فضا

مفهوم فضا نزد فلاسفه

مفهوم فضا از نظر فيزيکدانان

فضا عنصر اصلی معماری

معنا و مفهوم در فضا

فضای معماری

عوامل دیگری که نقش اساسی در درک فضا و تغییات روی دهنده دارند

 

.

Top-Products

برای خرید این پروژه می توانید بر روی دکمه خرید انلاین کلیک کرده و هزینه را پرداخت نمایید، به محض اتمام خرید لینک دانلود برای شما فعال می گردد ( راهنمای خرید )

 

در صورت بروز هر گونه مشکل و یا نداشتن کارت بانکی با شماره پایین تماس بگیرید.

0910-14-14-214
سیروس برادران

.

فضا در معماری٬ مبانی نظری معماری٬ معماری٬ مفهوم فضا و كالبد در معماری٬ پروژه مبانی نظری معماری٬ پروژه معماری٬ کالبد در معماری

  • تعداد : 61 اسلاید
  • قیمت : 8900 تومان
  • نوع محصول : پاورپوینت
shop3

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

دیدگاه ها قفل شده است!

برچسب ها : , , , , , ,

ابر برچسب ها :

تجزیه و تحلیل موزه نقشه موزه پروژه معماری معاصر پروژه انسان طبیعت معماری پروژه مرمت پروژه مرمت ابنیه پروژه معماری جهان معماری اسلامی تحلیل موزه پلان موزه تحلیل دانشکده دانلود رساله پایان نامه معماری نقشه معماری نقشه بیمارستان پلان بیمارستان پلان مجتمع مسکونی تحلیل مجتمع مسکونی ایرانی مرمت ppt تحلیل بیمارستان خارجی مطالعات پایان نامه معماری تحلیل بیمارستان ایرانی تحلیل بیمارستان معماری ایرانی مرمت بناهای تاریخی دانلود نقشه های معماری دانلود رساله معماری پروژه معماری ppt دانلود پایان نامه معماری تحلیل فضای شهری ppt تحلیل فضای شهری زندگی نامه معماران پروژه پاورپوینت معماری پروژه معماری اسلامی پروژه تحلیل فضای شهری نقشه های معماری رساله معماری پاورپوینت معماری رساله پایان نامه معماری پایان نامه معماری معماری ppt دانلود پروژه های معماری پروژه معماری پروژه های معماری سایت معماری معماری

آر اس اس و توضیحات :

دریافت جدیدترین پروژه های معماری از طرق آر اس اس

 فروشگاه معماری ایرانیان